Posadzka żywiczna jest wytrzymała, odporna na środki chemiczne, szczelna i wyjątkowa łatwa w utrzymaniu czystości. Tak doskonałe parametry techniczne sprawiają, że posadzki żywiczne znajdują zastosowanie w całym wnętrzu, też w bardziej wymagających pomieszczeniach czy strefach wnętrza jak np intensywnie eksploatowany hol bądź przedpokój czy też kuchnia i łazienka. Kolejną dużą zaletą posadzki żywicznej jest możliwość stosowania ogrzewania podłogowego. Wykończając mieszkanie warto przeanalizować zastosowanie żywicy epoksydowej.
Żywica w mieszkaniu
Wizualny odbiór przestrzeni poprawia się poprzez zastosowanie bezspoinowej techniki wykonania, która pozwala uzyskać dużą gładką powierzchnię bez widocznych łączeń. Posadzka żywiczna w mieszkaniu może mieć dowolny kolor. Do dyspozycji jest bogata gama kolorów. Żywiczną posadzkę można wykończyć w połysku, macie lub półmacie, co również poszerza arsenał aranżacyjnych środków wyrazu. Kolejną możliwością jest zastosowanie w mieszaniku posadzki z żywicy 3D, w których pod przezroczystym wykończeniem umieszcza się grafiki przedstawiające chociażby górskie przełęcze czy wodospady.
Podłoże, takie jak wylewka betonowa, można pokryć żywicą transparentną. Wylewki żywiczne można wykonywać również bezpośrednio na starym wykończeniu, np. wiekowej drewnianej podłodze czy efektownych kamiennych płytkach. Przezroczysta żywica podkreśli ją i utrwali, nie pozwalając na dalsze uszkodzenia czy niszczenie, a powierzchnia, po której chodzimy będzie idealnie gładka. Interesująco prezentuje się także warstwa żywicy wylana na surowym betonie oraz na płytkach ceramicznych.
Żywica epoksydowa w mieszkaniu – cechy
- duża odporność na działanie kwasów i środków chemicznych
- idealna gładkość i szczelność, są nieprzepuszczalne dla wilgoci, płynnych zabrudzeń oraz plam
- duża wytrzymałość, nawet cienka warstwa żywicy stanowi skuteczne zabezpieczenie przez uszkodzeniami mechanicznymi oraz przetarciami
Żywica epoksydowa w mieszkaniu – używanie
W pomieszczeniach mieszkalnych wykorzystuje się głównie posadzki epoksydowe i poliuretanowe. Żeby uzyskać efekt połysku, na posadzkę z żywicy epoksydowej trzeba nałożyć warstwę lakieru. Inaczej jest z kosztowniejszymi żywicami poliuretanowymi, których powierzchnia może być zarówno matowa jak i połyskliwa. Są także odporne na działanie promieni słonecznych.
Świadczymy usługi w zakresie wykonywania posadzek żywicznych w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, mieszkaniach, firmach, w budynkach przemysłowo-biurowych, halach, magazynach i fabrykach na terenie województwa mazowieckiego, a szczególnie w następujących miejscowościach i ich okolicach:
- Ciechanów
- Chotomów
- Glinojeck
- Legionowo
- Łomianki
- Maków Mazowiecki
- Marki
- Modlin
- Nasielsk
- Nowe Miasto
- Nowy Dwór Mazowiecki
- Płock
- Płońsk
- Pułtusk
- Przasnysz
- Radzymin
- Raciąż
- Sierpc
- Studzianki Nowe
- Świercze
- Warszawa
- Włocławek
- Wyszków
- Ząbki