Posadzki epoksydowe coraz częściej wykonywane są w domach jednorodzinnych, nie tylko w garażu, kotłowni czy pomieszczeniu nie widocznym dla gości. Posadzki epoksydowe stosowane są z powodzeniem w salonach i najbardziej reprezentatywnych pomieszczeniach domu.
Posadzki wykonane z żywicy epoksydowej zostały wymyślone z przeznaczeniem do zastosowania w przemyśle, halach wystawowych czy w biurowcach. Podstawową cechą posadzek epoksydowych jest trwałość, twardość i wytrzymałość mechaniczna. Dzięki powyższym cechom posadzki epoksydowe zaczęto stosować w garażach, kotłowni, pralni czy warsztacie. Dzięki zastosowaniu wypełnień z kruszyw, folii lub kompozycji kolorowych lakierów w posadzkach epoksydowych można używać posadzek epoksydowych w salonie jako bardzo dekoracyjnej podłogi.
Posadzki epoksydowe są posadzkami jednoskładnikowymi lub dwuskładnikowymi wykonanymi z epoksydowych żywic syntetycznych. Utwardzony epoksyd (żywica epoksydowa) jest nierozpuszczalny i nietopliwy, bardzo przyczepny do materiałów takich jak beton oraz jest chemoodporny.
Podłoga z żywicy epoksydowej właściwości
Posadzki epoksydowe posiadają wiele cennych właściwości, wśród najważniejszych właściwości posadzek epoksydowych warto wymienić następujące:
- Podłoga z żywicy epoksydowej posiadają możliwość uzyskania dowolnego koloru
- Podłoga z żywicy epoksydowej może być gładka lub antypoślizgowa
- Podłoga z żywicy epoksydowej może być błyszcząca lub matowa
- Podłoga z żywicy epoksydowej może być paroprzepuszczalna
- Podłoga z żywicy epoksydowej posiada bardzo wysoką chemoodporność na większość związków chemicznych (stanowi dobre zabezpieczenie przed zanieczyszczaniem środowiska)
- Podłoga z żywicy epoksydowej potrafi odprowadzać ładunki elektrostatyczne, przez co może być wylewana w pomieszczeniach ze specjalistyczną aparaturą
- Podłoga z żywicy epoksydowej umożliwia wykonanie posadzek bezspoinowych, które są łatwe w eksploatacji i utrzymaniu czystości
Posadzki epoksydowe cienkowarstwowe
Posadzki epoksydowe cienkowarstwowe wykonuje się poprzez pokrycie powierzchni betonowej posadzki warstwami żywicy epoksydowej. Często stosowane jest pokrywanie powierzchni betonowej (wylewki mixokretem) warstwami żywicy epoksydowej połączonej z kolorem co pozwala uzyskać powierzchnię o jednolitym kolorze. Cienkowarstwowa posadzka epoksydowa pozwala na zabezpieczenie betonu przed pyleniem się i brudzeniem. Posadzka taka jest trwała i odporna na zanieczyszczenia chemiczne, co rewelacyjnie sprawuje się w pomieszczeniach gospodarczych narażonych na plamy z olejów i smarów taki jak garaż, kotłownia czy korytarz. Często na betonową wylewkę nanosi się cienkowarstwowa posadzkę epoksydową przez zastosowanie specjalnych farb epoksydowych.
Jeżeli posiadamy zniszczone płytki ceramiczne czy terakotę to bez potrzeby skuwania płytek można nanieść na płytki masę samopoziomującą i na tak przygotowane podłoże nanieść w kolejnym etapie prac masę epoksydową. W ten szybki i prosty sposób otrzymamy prostą posadzkę epoksydową cienkowarstwową.
Posadzki epoksydowe grubowarstwowe
Posadzki epoksydowe grubowarstwowe powstają przez nałożenie kilku warstw lakieru podkładowego i nawierzchniowego. Grubowarstwowe posadzki epoksydowe posiadają powierzchnię gładką niczym tafla szkła, wyglądają jak idealnie gładka tafla kolorowego szkła. Posadzki epoksydowe grubowarstwowe tworzy grubą i wytrzymałą na eksploatację powłokę stąd idealnie nadają się do kuchni, salonu czy łazienki.
Podłogi grubowarstwowe mogą mieć domieszkę piasku kwarcowego, często nazywane sią posadzkami grubowarstwowymi kwarcowymi. Posadzki grubowarstwowe kwarcowe wykonuję się poprzez zatopienie w bezbarwnej albo zabarwionej żywicy epoksydowej kolorowego lub naturalnego piasku. Idealnie nadają się na miejsce gdzie odbywa się duży ruch pieszych jak hol szkoły czy korytarz urzędu.
Posadzki epoksydowe woj. Mazowieckie
Oferujemy wykonanie posadzki epoksydowej na terenie województwa mazowieckiego w następujących miejscowościach i okolicach tych miejscowości:
- Ciechanów
- Chotomów
- Glinojeck
- Legionowo
- Łomianki
- Maków Mazowiecki
- Modlin
- Nasielsk
- Nowe Miasto
- Nowy Dwór Mazowiecki
- Płock
- Płońsk
- Pułtusk
- Przasnysz
- Radzymin
- Raciąż
- Sierpc
- Studzianki Nowe
- Świercze
- Warszawa
- Włocławek
- Wyszków
Posadzki epoksydowe zastosowanie
Posadzki wylewane z żywicy epoksydowej dzięki bardzo dobrym parametrom są powszechnie stosowane do wykonywania następujących podłóg żywicznych:
- podłoga z żywicy epoksydowej w mieszkaniu
- podłoga z żywicy epoksydowej w salonie
- podłoga z żywicy epoksydowej w garażu
- podłoga z żywicy epoksydowej w kuchni
- podłoga z żywicy epoksydowej w łazience
- podłoga z żywicy epoksydowej w domu jednorodzinnym
- podłoga z żywicy epoksydowej w budynkach wielorodzinnych (blokach)
- podłoga z żywicy epoksydowej w halach magazynowych, przemysłowych
- podłoga z żywicy epoksydowej w budynkach użyteczności publicznej
- podłoga z żywicy epoksydowej w szkołach
- podłoga z żywicy epoksydowej w urzędach
- podłoga z żywicy epoksydowej w aptekach
- podłoga z żywicy epoksydowej w szpitalach
- podłoga z żywicy epoksydowej na balkonach
- podłoga z żywicy epoksydowej na tarasach
- podłoga z żywicy epoksydowej na podjazdach
- podłoga z żywicy epoksydowej na schodach wejściowych
- podłoga z żywicy epoksydowej w obiektach przemysłowych
- podłoga z żywicy epoksydowej w gazowni
- podłoga z żywicy epoksydowej w młynie
- podłoga z żywicy epoksydowej w elektrowni
- podłoga z żywicy epoksydowej w cegielni
- podłoga z żywicy epoksydowej w cementowni
- podłoga z żywicy epoksydowej w cukrowni
- podłoga z żywicy epoksydowej w fabryce
- podłoga z żywicy epoksydowej w gorzelni
- podłoga z żywicy epoksydowej w mleczarni
- podłoga z żywicy epoksydowej w rozlewni
- podłoga z żywicy epoksydowej w rzeźni
- podłoga z żywicy epoksydowej w solarium
- podłoga z żywicy epoksydowej w muzeum
- podłoga z żywicy epoksydowej w sklepie