Na wykonanie posadzki z żywicy położonej w całym domu pozwoliła nam ładna i pogodna końcówka jesieni. Dużą zaletą wykonania posadzki z żywicy jest bezspoinowa technika wykonania, która pozwala uzyskać dużą gładką powierzchnię bez widocznych łączeń. Posadzka żywiczna może być wykonana z użyciem bogatej palety kolorów. Ze względu na łatwość utrzymania podłóg żywicowych w czystości, posadzki z żywicy polecane są do wnętrz dla alergików. Żywiczną posadzkę możemy wykończyć w połysku, macie lub półmacie.
Posadzka z żywicy zalety
Podłogi z żywicy są odporne na urazy i ścieranie, nie szkodzą im substancje chemiczne. Dobrze znoszą wodę i wilgoć, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Mimo zimnego wyglądu posadzki żywiczne są ciepłe w dotyku w przeciwieństwie do posadzek ceramicznych lub kamiennych.
Zaletą posadzek z żywicy jest brak konieczności usuwania żywicy, jeśli chcemy całkowicie zmienić podłoże, można bezpośrednio na niej ułożyć płytki czy klepkę. Posadzki z żywicy dobrze sprawdzają się przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego w domu.
Żywice transparentne mogą służyć do uwydatnienia także zniszczonych ale nadal efektownych podłóg z klepki drewnianej czy pokrywać bezpośrednio wylewkę betonową, co podkreśli industrialny charakter wnętrza.